Geri git   Grafikerler.net > Corel > Draw

Tags: ,

corelin freehand den ilk 3 farkı

Seçenekler Stil
Alt 08-09-2007   #11
bygrafiker
Grafiker

bygrafiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Submit to Delicious Submit to Digg Submit to Reddit Submit to Furl Submit to Jeqq Submit to Jeqq Submit to Spurl
Tecrübe Puanı: 1 bygrafiker Uzun bir yoldadır

coreli pek kullanmıyorum sadece işim düştüğü zaman o yüzden takıldığım bir nokta var.
corelde paste inside gibi birşey varmı yani bir obeyi diğer bir obejinin içine yerleştirme gibi..
varsa nerde ? yada ona benzer birşeyy.
bygrafiker isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-09-2007   #12
N/A
Banned

N/A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Submit to Delicious Submit to Digg Submit to Reddit Submit to Furl Submit to Jeqq Submit to Jeqq Submit to Spurl
Tecrübe Puanı: 0 N/A Doğru yoldasın durmak yok ileriN/A Doğru yoldasın durmak yok ileri

effects den powerclip takip edersen istediğin seye ulaşırsın
N/A isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Bu mesajdan alıntı yap
Alt bir Hafta önce   #13
evrenk
Grafiker

evrenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 1 evrenk Uzun bir yoldadır

corelde tasarım ve grafik adına yapmak istedigin herşey var.
corel draw profesyönel kullanıcılar için tasarlanmış, mantık ve hayal gücünün beraber kullanılması ile kullanılacak bir program...
Alt bir Hafta önce   #14
kahin23
Grafiker

kahin23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 1 kahin23 Uzun bir yoldadır

halada benim anlamadığım nokta şu frehandciler bu proğramı savunuyorlar.yani corelciler frehandciler diye ayrıldığı bi durumda frehandin çoğu işi zorlaştırdığı corelin ise tam tersine kolaylaştırdığı böyle bi zamanda kim doğru söylüyo bence.frehand soruyorum sana seni açtığım zaman niye benden çalışmanın içindeki resimleri istiyorsun.bi örnek daha 20-30sayfalık bi çalışmanı açmaya çalıştığım zaman niye kitliyorsun.bundan öte köy varmıki.hadi onuda geçtik yazıcıya bile bişey gönderemiyorsunki.ben corelciyim.memnunum.hehe
kahin23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Bu mesajdan alıntı yap
Alt bir Hafta önce   #15
h.salma
photoshop.invokeBridge

h.salma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 2 h.salma Uzun bir yoldadır

Alıntı:
kahin23´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
halada benim anlamadığım nokta şu frehandciler bu proğramı savunuyorlar.yani corelciler frehandciler diye ayrıldığı bi durumda frehandin çoğu işi zorlaştırdığı corelin ise tam tersine kolaylaştırdığı böyle bi zamanda kim doğru söylüyo bence.frehand soruyorum sana seni açtığım zaman niye benden çalışmanın içindeki resimleri istiyorsun.bi örnek daha 20-30sayfalık bi çalışmanı açmaya çalıştığım zaman niye kitliyorsun.bundan öte köy varmıki.hadi onuda geçtik yazıcıya bile bişey gönderemiyorsunki.ben corelciyim.memnunum.hehe
ben freehandciyim
1. freehand işimi kolaylaştırsaydı freehand kullanmazdım.
2. resimleri istiyor çünkü fotoğraflar üzerinde oynama yapılmıyor, photoshopta resim üzerinde oynama yapıp kaydettiğinde freehand dosyasındaki resim güncellenmiş olur.
3. 20-30 sayfalık çalışmayı açamaman bilgisayarının performansıyla alakalı, freehand de photoshop gibi bir ram canavarıdır, bahsettiğin gibi bir dosya üzerinde 10 dakika çalıştığında 1 GB dan fazla ram harcar (bundan bende şikayetçiyim ama hoşuma gidiyor zor olması)
4. Yazıcıya gönderme konusunda hiç sorun yaşamadım.

Tabi ki her programın kendine özgü güzellikleri vardır ama ben freehand'i bırakıpta coreldraw kullanmam. Bu kadar corelcinin içinde bu cevapları verdim ya helal olsun bana

Benim için freehand ve photoshop nescafe gibi ayrılmaz ikili
Alt bir Hafta önce   #16
kahin23
Grafiker

kahin23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 1 kahin23 Uzun bir yoldadır

Alıntı:
h.salma´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ben freehandciyim
1. freehand işimi kolaylaştırsaydı freehand kullanmazdım.
2. resimleri istiyor çünkü fotoğraflar üzerinde oynama yapılmıyor, photoshopta resim üzerinde oynama yapıp kaydettiğinde freehand dosyasındaki resim güncellenmiş olur.
3. 20-30 sayfalık çalışmayı açamaman bilgisayarının performansıyla alakalı, freehand de photoshop gibi bir ram canavarıdır, bahsettiğin gibi bir dosya üzerinde 10 dakika çalıştığında 1 GB dan fazla ram harcar (bundan bende şikayetçiyim ama hoşuma gidiyor zor olması)
4. Yazıcıya gönderme konusunda hiç sorun yaşamadım.

Tabi ki her programın kendine özgü güzellikleri vardır ama ben freehand'i bırakıpta coreldraw kullanmam. Bu kadar corelcinin içinde bu cevapları verdim ya helal olsun bana

Benim için freehand ve photoshop nescafe gibi ayrılmaz ikili

Tabiki ben sana bırak şu frehand'i corel'e dön demem biraz saçma olur.bilgisayar performansım süper bir anlamda o konudada sorunun yok. tahminim sen mac kullanıyorsun.
Ama meslektaş kardeşim dediğim gibi ben gördüğüm eksikleri burda arkadaşlarla paylaşmak istedim kesinlikle bi corelci olarak tarafsızlığı belirtmek isterim.hepimiz farklı proğram kullanıyoruz.sonuçta buluştuğumuz nokta ise tasarım noktasıdır.
hadi hayırlı traşlar...
kahin23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Bu mesajdan alıntı yap
Alt bir Hafta önce   #17
412
Vektörel AŞK

412 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 7 412 Gümbür gümbür geliyor412 Gümbür gümbür geliyor412 Gümbür gümbür geliyor412 Gümbür gümbür geliyor

Arkadaşlar Lütfen bu konuyu burada daha fazla tartışmayalım. Zaten bu konu ile ilgili bir topic var. Bknz: Freehand mi? Corel mi?... Bu tartışmayı diğer konularda da devam ettirmeyelim.

Günün rengi : C:0, M:11, Y:97, K:0
412 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Bu mesajdan alıntı yap
Alt 18 Saat önce   #18
evrenk
Grafiker

evrenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 1 evrenk Uzun bir yoldadır

freehand ile mikrosoft wolrd arasında ben bir fark göremedim
Alt 18 Saat önce   #19
mapuskus
for Liberty

mapuskus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 6 mapuskus Paylaşıma başladımapuskus Paylaşıma başladımapuskus Paylaşıma başladı

konu başlığı dışına çıkmaya başladı .. arkadışımında belirttiği gibi bu konu ile ilgili topic mevcut. Lütfen başlığa bağlı kalalım..
Alt 17 Saat önce   #20
aDoBe
Gold Üye

aDoBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 3 aDoBe Doğru yoldasın durmak yok ileriaDoBe Doğru yoldasın durmak yok ileri

yersiz bi tartışma cıkıyor orataya.

herken kullandıgı program ı tercıh etme nedenını bı arastırsın kulaktan dolma ve ya ınternetten bulunan ıkı satır yazı ıle bılır bılmez programları karsılastırıp o ıyı bu kotu yargısına varmayalım.

ben yıllarca corel kullandım hatta cogunuz ılk okula gıderken bıle corel 3.0 dan berı kullanıyorum. hemen hemen freehandın de tum versıyonları elımden gecetı.

bana gore en iyi program en iyi calısabıldıgınız, en rahat ve çalışırken en zevk alıp hoşnut oldugunuz program en iyidir.

onun gerisi boş. ben her ikisini kullanıyorum hatta belkı aranızda bılen yoktur

Gimp var.... duydunuz mu alklınıza gelen tum vectorel programları, paint photoshop word programları bırleştırırn buyrun size gimp...

cok ılgın bı program lınux tabanlı uretıldı ılk etapta (suan mac ve pc versıyonları da) bılınen tum resim formatlarını desteklıyor.....

buyrun bıde bunu katın bakalım.

arkadaslar en ıyıyı degılde en ıyı nasıl kullanabılırız dıye arastıralım bırazda 4 tane kartvızıt cızımı ıle programları kıyaslamayalım.

kolay gelsın hepınıze.....

+-+-+-+-+-+
|a|D|o|B|e|
+-+-+-+-+-+

aDoBe isimli Üye şuanda  online konumundadır   Bu mesajdan alıntı yap

Seçenekler
Stil