Geri git   Grafikerler.net > Grafik Tasarım > Grafik Sözlük

Tags: , ,

Grafik Tasarim Terimleri

Seçenekler Stil
Alt 2 Gün önce   #11
evrenk
Grafiker

evrenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Submit to Delicious Submit to Digg Submit to Reddit Submit to Furl Submit to Jeqq Submit to Jeqq Submit to Spurl
Tecrübe Puanı: 1 evrenk Uzun bir yoldadır

Alıntı:
VolkanTEKİN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Okulun yararı yadsınamaz. Ama grafiker olmak için okumak değil yetenek gerekmektedir.
Volkan TEKiN'in cevabı kısa ve öz. tekrar yazmama gerek kalmadı galiba...
Alt 2 Gün önce   #12
VolkanTEKİN
вулкан проснулся

VolkanTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Submit to Delicious Submit to Digg Submit to Reddit Submit to Furl Submit to Jeqq Submit to Jeqq Submit to Spurl
Tecrübe Puanı: 100 VolkanTEKİN Etrafına Işık SaçıyorVolkanTEKİN Etrafına Işık SaçıyorVolkanTEKİN Etrafına Işık SaçıyorVolkanTEKİN Etrafına Işık SaçıyorVolkanTEKİN Etrafına Işık SaçıyorVolkanTEKİN Etrafına Işık SaçıyorVolkanTEKİN Etrafına Işık Saçıyor

Alıntı:
evrenk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Volkan TEKiN'in cevabı kısa ve öz. tekrar yazmama gerek kalmadı galiba...
Benim cevabım sizin söylediklerinizi tastikler anlamına getirilmesin lütfen. Benim oradaki cümlem sadece "okumakla+pratikle olur" a yazılmış bir fikrimdir. Lütfen bunu sizin söylediklerimi tastikler nitelikte anlamayınız.

Konu dağılmadan bu tartışmayı forumun uygun yerlerinde sürdürebilirsiniz.

İşimiz marka yaratmak ya da var olan markaları farklılaştırarak, doğru bir şekilde hedef kitlelere anlatabilmenizi sağlamak.

Diğer forumlara vereceğimiz rahatsızlıktan dolayı şimdiden özür dileriz.

[Sadece kayıtlı üyeler linkleri görebilir. Kaydolmak için lütfen buraya tıklayın...]

[Sadece kayıtlı üyeler linkleri görebilir. Kaydolmak için lütfen buraya tıklayın...]

VolkanTEKİN isimli Üye şuanda  online konumundadır   Bu mesajdan alıntı yap
Alt 2 Gün önce   #13
MissGraphic
Mrs. RüViSh

MissGraphic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 6 MissGraphic Paylaşıma başladıMissGraphic Paylaşıma başladıMissGraphic Paylaşıma başladı

güzel paylaşım.
Elerine sağlık.

»»--(¯`·.·´¯)-> ^®^ <-(¯`·.·´¯)--««

Ne Mutlu Türküm Diyene!
MissGraphic isimli Üye şuanda  online konumundadır   Bu mesajdan alıntı yap
Alt 18 Saat önce   #14
GrafiHacker

GrafiHacker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0 GrafiHacker Uzun bir yoldadır

Okuma yazmakla yetinen bivatandaşın güzel grafik tasarım yapması durumunda ne olacak peki. okumadı diye onun tasarımlarını göz ardımı edeceksiniz. herkesin öğrenme kapasitesi farklıdır. 4 yıl okudum boşunamı okudum gibi düşünerek grafiker okumakla olur gibi düşünen aradaşlar birdaha düşünün bence. ben grafik bölümü okumadım elektrik bitirdim ama elim bilgisayara ve grafiğe yatkın olduğum için asıl mesleğimin yüzüne bile bakmıyorum ve yıllardır grafik ile uğraşıyorum + okuluna gitmediğim halde. 4 yıl okuyan arkadaşlar tek taraflı bakmayın lütfen. (Lafım meclisten dışarı.)
GrafiHacker isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Bu mesajdan alıntı yap
Alt 17 Saat önce   #15
puhuma
Grafiker

puhuma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 2 puhuma Doğru yoldasın durmak yok ileripuhuma Doğru yoldasın durmak yok ileri

Alıntı:
GrafiHacker´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Okuma yazmakla yetinen bivatandaşın güzel grafik tasarım yapması durumunda ne olacak peki. okumadı diye onun tasarımlarını göz ardımı edeceksiniz. herkesin öğrenme kapasitesi farklıdır. 4 yıl okudum boşunamı okudum gibi düşünerek grafiker okumakla olur gibi düşünen aradaşlar birdaha düşünün bence. ben grafik bölümü okumadım elektrik bitirdim ama elim bilgisayara ve grafiğe yatkın olduğum için asıl mesleğimin yüzüne bile bakmıyorum ve yıllardır grafik ile uğraşıyorum + okuluna gitmediğim halde. 4 yıl okuyan arkadaşlar tek taraflı bakmayın lütfen. (Lafım meclisten dışarı.)
Arkadaşlar öncelikle bu konunun altında şu an karşılıklı diyalog mod u farklılaştı. Değerli yöneticilerden istirham ederek konu ile ilgili son cevap hakkını kullanarak, noktalamak istiyorum. Rica ediyorum, "Grafik Tasarım Terimleri" ile ilgili dışında mesaj göndermeyelim. (haddim olmayarak) Ayrı konu açılabilir ya da bu tip bilgi alışverişi için konu varsa onun altında devam edilebilir...
İlk mesajımın subjektif olmasının sebebi diğer arkadaşımızın subjektif hamlesine hamle idi. Amacım bakış açısına farklı bir bakış açısı katmaktır. Bu da tek taraflı pozisyona düşürebilir, bu mesajımla ne kadar objektif olacağı açıktır.
Şimdi diğer arkadaşıma cevaben yazdığım pm yi paylaşıyorum çünkü tekrar aynı şeylerin etrafında dönmek ve yazarak zaman harcamak yerine ki herhangi bir mahsur görmüyorum. Umarım faydalı olur
Alıntı:
size sadece şunu söyleyeceğim;
aradaki fark: 1. bilgisayar ve internet Türkiye'de daha yeni yaygınlaşırken o okumakla olmaz diye bahsettiğin kişilerin çoğu (bir kısmı hariç) ellerinde karakalem, rapido vb ile "geleneksel" yöntemle tasarım yapıyorlardı. Yani "Grafik" "Tasarım" gibi kelimeler bilgisayarın icatı ile değil mağara dönemlerine kadar uzanan bir tarihi vardır. Ve yine tuhaf tuhaf önyargılar içindesiniz. Teknolojinin ürünü bilgisayarın yazılımsal kısmından bahsetmişsiniz. Bakış açınız o kadar küçük bir şey ki; bunu anlayabilmeniz için standartınızı yükseltmeniz gerek. İstirham ediyorum kesinlikle yanlış anlmayınız. Yoksa başkaları gibi de burnu havada sizi sallamamazlık yapmıyorum. Ben sadece ufkunuzu genişletmek adına yardımcı oluyorum. Yardım istemesen de yazdıklarınıza cevap hakkı olarak görün. Haa yazılımsal kısmı konusunda da şunu söyleyebilirim. "Ne kadar bildiğimi ben de bilmiyorum!" ama o programlar ile yaklaşık 10-11 yıldır içiçeyim. Ayrıca insan bilgiyi öğrenerek elde eder. Öğrenmeye bakış açısı bu derece tuhaf bir insanla da yemin ediyorum ilk defa karşılaşıyorum. İnsan öğrendiği kadar bilir, bildiği kadar yaşar. Ve kendini geliştirmek programları ezberlemekse, önüne gelen herkes (günümüzde olduğu gibi) mesleği eline alır. Tek taraflı yaklaşıyor gibi görünüyorum ama bu bakış açım forumdaki o tek bakış açınızdan dolayı. Yoksa bir çok arkadaşım var eline akademik alt yapı fırsatını bulamayıp da yetenekli ve kendini geliştirmiş. Ve hiç biri de sizin bakış açınızla yaklaşmadı. Aksine öylesine faydalanmak adına saygı gösteriyorlar ki, insanın bildiklerini paylaşası geliyor. Ama sizin gibi bir insan uzmanla sanırım karşılaşmadığı için ki karşılaşsa eminim hayıflanır ve içinden bilgi paylaşası gelmez. Hatta kusura bakmayın sallamaz...
İyi geceler...
Benden önce yazan arkadaşımın da cevabını burada bulabilir...

Saygılar...

Not: Düşünmeden konuşmanın cezası konuştuktan sonra düşünmeye mahkûm olmaktır.

Seçenekler
Stil