border border border border
border
    05.12.2007, 21:53  
border
  
   Aktualności
border border

 Aktualności
 Archiwalia
 Drogi samochodowe
 Fotografie
 Mapy
 Mosty i wiadukty
 Opinie
 Przetargi
 Telewizja
 Wydawnictwo






Infrastruktura





Berlinka

mapka autostrad

Euro 2012



Budowa autostrady pomorskiej to rozwój regionu i ulga dla Doliny Rospudy  
(21 czerwca 2007) - Sprawę dalszej budowy istniejącej w części autostrady dla Pomorza uważam za bardzo istotną dla rozwoju tego regionu.
Cały tekst
 
Dlaczego nie ma projektu autostrady ze Szczecina do Suwałk?  

(28 grudnia 2006) - Pytanie za 100 pkt. Dlaczego nikt z projektantów autostrad w Polsce nie wpadł na pomysł pociągnięcia dodatkowej autostrady od Szczecina przez Elbląg po Suwałki???

Cały tekst
 
Zamiast jednej autostrady niech będą dwie drogi ekspresowe  
(24 sierpnia 2005) - Z uwagą obserwuję akcję "Nowych Dróg" dotyczącą promowania A6 jako ważnej arterii dla północno-zachodniej Polski.
Cały tekst
 
Zamiast autostrady niech będzie droga z poboczami dla rowerzystów  
(23 lipca 2005) - W "drogach" siedzę parę lat i mimo że jestem póki co studentem, to patrzę na mapę Polski i zastanawiam się, którędy w dzisiejszych realiach najtaniej i najszybciej można by zrealizować coś na kształt tego niespełnionego marzenia III Rzeszy. Nie nazywałbym tego autostradą A6, ponieważ - jak tu parę osób pisze - nie ma potrzeby na całym odcinku budować dwupasmowej drogi.
Cały tekst
 
Autostrada przez Pomorze to jedno, a droga z Litwy do Niemiec drugie  
(28 maja 2005) - Z dużym zainteresowaniem przeczytałem artykuł i komentarze w sprawie ewentualnej budowy autostrady A6. Jako mieszkaniec Szczecina i częsty użytkownik drogi nr 6, drogi nr 142 (fragment budowanej przez Niemców autostrady do Królewca) i nr 20 wielokrotnie zastanawiałem się, jak powinien wyglądać optymalny przebieg równoleżnikowych dróg szybkiego ruchu przez Pomorze.
Cały tekst
 
Czy dla jezior i lasów warto budować autostradę przez Warmię i Mazury?  
(17 maja 2005) - Biorąc pod uwagę względy ekonomiczne w ogóle należy poddać pod zasadność samą ideę budowy drogi przecinającej Warmię i Mazury, obojętnie czy to będzie autostrada, czy droga ekspresowa.
Cały tekst
 
Ciąg kilku dróg ekspresowych wystarczy zamiast autostrady A-6  

(11 maja 2005) - Zalecam obejrzenie strony http://www.gddkia.gov.pl, w szczególności projektu budowy dróg do roku 2013 (http://www.gddkia.gov.pl/html/aktualnosci_inf137.pdf). Można tam znaleźć (S6-S7-S16 oraz S10-S5-S16) pokrywające się z planowaną przez Was A-6.

Cały tekst
 
Via Hanseatica potrzebna i to już  
(29 marca 2005) - W nawiązaniu do opinii p. Jana Jakiela pragnę i ja dorzucić swoje trzy grosze. Otóż według mnie taka autostrada jest potrzebna i to nie za 30 lat, ale jak najszybciej.
Cały tekst
 
A-6 na szarym końcu polskich potrzeb  

(21 marca 2005) - Z początku zastanawiałem się nad samą autostradą A6. Osobiście uważam, że jej czas jeszcze nie nadszedł. Jest to autostrada bardziej o turystycznym niż gospodarczym znaczeniu. Wystarczy spojrzeć na mapy z prognozami ruchu na lata 2010 i 2015, żeby dojść do podobnego wniosku.

Cały tekst
 
Polska Autostrada Słońca  

(18 marca 2005) - (...) W nawiązaniu do opublikowanych tekstów nt. trasy A6 pragnę zaprezentować swoje spojrzenie na powyższy temat. Po przeprowadzeniu analizy proponowanych przebiegów przyszłej autostrady muszę stwierdzić, że żaden z zaproponowanych pomysłów nie spełni podstawowych postawionych przeze mnie warunków, a mianowicie:

Cały tekst
 
Za daleko od morza, za blisko zielonych płuc Polski  
(16 marca 2004) - Bardzo zaciekawiła mnie inicjatywa "Nowych Dróg" i p. Bartosza Bajkówa dotycząca budowy autostrady A6 z zachodu na wschód Polski. Analizując oba warianty uważam, że żaden z nich nie spełnia i w najbliższych latach nie będzie spełniał oczekiwań dla systemu transportowego naszego kraju. Posiadają wiele wad, których ciężko nie zauważyć.
Cały tekst
 
Jak to z autostradą Berlin-Królewiec bywało i co z niej być może  
(14 marca 2005) - Projektowana w III Rzeszy sieć autostrad na szczęście nie ominęła terytorium, które po II wojnie światowej zostało włączone w granice Polski. Dzięki temu w odizolowanym od reszty kontynentu kraju odziedziczyliśmy po Niemcach kilka odcinków ówcześnie supernowoczesnych dróg szybkiego ruchu (które o całe dziesięciolecia wyprzedzały rozwiązania komunikacyjne stosowane w polskim drogownictwie), oraz tereny, na których budowa kolejnych została rozpoczęta i przerwana w pół.
Cały tekst
 



border borderborder border
     
border
border
border border
border border border border
border border border border